Prof. Karim Vermaelen verkozen als voorzitter van de nieuwe CRIG stuurgroep (2026-2028)
Onlangs werd de nieuwe CRIG stuurgroep verkozen (lees meer) voor de komende 3 jaar (tot eind 2028). De stuurgroep bestaat uit 8 gekozen CRIG groepsleiders (van verschillende faculteiten van de UGent en vertegenwoordigers van UZ Gent en VIB-UGent) en is verantwoordelijk voor de strategische beslissingen om de missie en doelstellingen van CRIG te realiseren (in nauwe samenwerking met het operationeel comité).
Met trots kondigen we aan dat prof. Karim Vermaelen is gekozen tot voorzitter van de nieuwe CRIG stuurgroep! Prof. Vermaelen is hoofd van het 'Thoracic Tumor Immunology Laboratory' en als hoofddocent verbonden aan de Faculteit Geneeskunde en Gezondheidswetenschappen. Daarnaast is prof. Vermaelen werkzaam als longarts en thoracaal oncoloog bij de afdeling Longziekten van het UZ Gent. Hij is actief betrokken bij de ontwikkeling van celtherapieën en mRNA-gebaseerde immunotherapieën.
Prof. Karim Vermaelen is sinds 2023 actief als vertegenwoordiger van UZ Gent in de CRIG stuurgroep en zal tot eind 2028 voorzitter zijn van de nieuwe stuurgroep. Binnen en buiten CRIG staat Karim bekend als een expert clinicus die tevens nauw betrokken is bij innovatieve klinische studies en translationeel immunologisch kankeronderzoek, waarmee hij de brug slaat tussen laboratorium en kliniek.
Als onze nieuwe voorzitter blikt Karim terug op de afgelopen tien jaar bij CRIG en deelt hij zijn visie op de toekomst van kankeronderzoek in Gent:
Dit jaar viert CRIG zijn tienjarig bestaan, een perfect moment om met trots en dankbaarheid terug te blikken. In de afgelopen tien jaar hebben mijn voorgangers CRIG uitgebouwd tot een dynamisch, multidisciplinair ecosysteem voor kankeronderzoek, en ik wil hen van harte feliciteren met hun leiderschap en visie. Ik wil ook ons uitstekende operationele team in het bijzonder bedanken, wiens professionaliteit en toewijding absoluut essentieel zijn geweest voor de ontwikkeling van CRIG tot wat het nu is.
In mijn nieuwe rol zal ik een van de kernwaarden van CRIG blijven benutten: de nauwe integratie van kankeronderzoekslaboratoria en hoogwaardige faciliteiten binnen de ziekenhuiscampus. Dit bevordert het besef bij alle kankeronderzoekers dat we alles doen in het belang van de patiënt. Daarnaast ligt de kracht van CRIG ook in het vermogen om kankeronderzoekslaboratoria op verschillende campussen en faculteiten in Gent met elkaar te verbinden.
Met de bouw van het nieuwe universitaire ziekenhuis in de komende vier jaar ondergaat onze campus een ingrijpende transformatie. Dit zal onvermijdelijk gevolgen hebben voor toekomstig kankeronderzoek, en ik geloof dat we als CRIG deze transformatie zo nauwlettend mogelijk moeten volgen en unieke kansen vroegtijdig moeten signaleren.
Tegelijkertijd moeten we een levendige dialoog onderhouden tussen CRIG en externe partners, en productieve samenwerkingen aangaan met de industrie, regelgevende instanties, patiëntenorganisaties en academische centra op ons continent en daarbuiten.
Ik kijk ernaar uit om de komende jaren met alle CRIG leden en partners samen te werken aan het volgende hoofdstuk in de geschiedenis van CRIG!
Links: voorzitter prof. Karim Vermaelen met de leden van het operationeel comité Dr. Pieter Rondou, Dr. Eva De Smedt, An Rose, Charlotte Reynhout.
Rechts: alle leden van de CRIG stuurgroep (2026 - 2028): Prof. Karim Vermaelen, Prof. David Creytens, Prof. Steven Goossens, Prof. Isabelle Hoorens, Prof. Koen Raemdonck, Prof. Geert van Loo, Prof. Kris Vleminckx, Prof. Ward De Spiegelaere